Teknoloji

Parolalarını Hep Unutan Kullanıcılar, Yeni Apple Kimlikleriyle Asla Eski Parolalara İhtiyaç Duymayacak!

Bildiğiniz üzere kullanıcı ve müşteri güvenliği günümüz teknoloji branşında üzerinde en çok durulan konuların başında gelmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler ve firmalar, hizmet verdikleri kullanıcılar için neredeyse her gün yeni örtülü ve güvenlik yenilikleri ortaya koyuyor. Son olarak bahsettiğimiz şirketlerin belki de en büyüğü olan Apple, bu tür kullanıcıların başka bir parolaya ihtiyaç duymadan Apple ID’leri üzerinden web ve diğer platformlardaki Apple oturumlarına giriş yapabileceklerini duyurdu. Detaylar haberde.

Apple, kullanıcıları her zaman unutulan ve kolayca kırılabilen eski parolalardan kurtaracak yeni bir Apple Kimliği özelliği ile karşımıza çıktı.

Teknoloji devi, her kullanıcıya bir geçiş anahtarı ve web üzerindeki resmi ve üzerinde anlaşmaya varılan sitelere şifresiz erişim hakkı verecek.

Cupertino merkezli firma, iOS 17, iPad 17 ve MacOS Sonoma sürümlerini çalıştıran cihazlara sahip kullanıcılara otomatik olarak bir geçiş anahtarı atayarak, internetteki bir dizi resmi Apple sitesine parolasız giriş yapma olanağı sağlayacak.

Cihaz sahiplerinin eski şifrelerle uğraşmasının önüne geçecek olan şirket, kendi resmi platformları dışında PayPal, Shopify ve Kayak gibi geçiş anahtarlarını destekleyen web sitelerinde de kullanıcılarına büyük kolaylık sunacak.

Parolanın tam olarak yerine geçmeyen ancak ona alternatif olarak kullanılan geçiş anahtarlarını bireylerin kullanımına açan teknoloji devi, söz konusu anahtarların Apple cihazlarıyla da senkronize çalışmasını sağlayacak. kullanıcılar

Rakibi Google’ın ardından nihayet akıllı şifre sistemine geçiş yapan Apple, yeni özelliğini şu anda yalnızca iki yeni web sitesinde test ediyor.

iOS 17’nin geliştirici beta sürümünü ve en son sürümleri çalıştıran cihazların sahipleri, iCloud.com ve appleid.apple.com web sitelerinde yeni parola teknolojisini deneyimleyebilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın başka hangi kullanıcı hizmetlerini uygulaması gerektiğini düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu