Haber

Adana Büyükşehir Belediyesi Saimbeyli Mezbahasını hizmete açtı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın katılımıyla Saimbeyli Mezbahası hizmete açıldı, taziye evi ve kadın çiftçiler kooperatifi açıldı, lavanta yağı damıtma tesisinin temeli atıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulundu. Saimbeyli’de açılışı yapılan ancak yıllardır hizmete açılamayan Saimbeyli Mezbahası’nın açılışı için düzenlenen törene katılan Önder Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açıldı ve açılışını yapmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. yenilenen, donatılan ve iç donanımı sağlanan tesis halkın hizmetine sunulmuştur.

Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, siyasetçiler, muhtarlar, üreticiler, bürokratlar ve halkın katıldığı törende konuşan Önder Karalar, “Açılan ancak yerine oturtulamayan tesisin Saimbeyli Belediye Başkanımızdan devir teslimini istedik. hizmet.ve eksiklerini tamamlayarak işletmeye alıyoruz.Saimbeyli kardeşlerimizin bir kısmı burada ekmek yiyecek.Kaçak kısmın sağlıklı olup olmadığını bilme şansımız yok.Veteriner hekim kontrolünden sonra büyükbaş ve küçükbaş kesim yapılacak. mezbahadaki sığırlar sağlıklı. Daha önce başlayıp emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burası 3 ilçeden. Çevre köylerden yaklaşık 45 bin nüfusa hizmet verecek bir tesis” dedi.

Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hangi köyden, ilçeden, kaç oy aldığından bağımsız olarak insanın olduğu her yere hizmet verdiklerini belirterek, siyasetin genel olarak ve yerel olarak ayrımcılık dilinden vazgeçmesi gerektiğini belirtti.

Saimbeyli’ye çok hizmet yapıldığını ve daha fazlasının da yapılacağını vurgulayan Karalar, asfalttan suya, üreticiye destekten taziye meskenine kadar ağır hizmetin devam edeceğini söyledi.

Beypınarı köyünde taziye evi açılıyor

Başkan Zeydan Karalar daha sonra Saimbeyli ilçesine bağlı Beypınarı köyünde halkla bir araya gelerek mahalleliyle sohbet etti, ihtiyaçlarını öğrendi, taleplerini dinledi. Burada taziye evini Başkan Karalar açtı.

Daha sonra Feke ilçesine taşınan Başkan Karalar, SS Tapaneli Kadın Çiftçiler Tarım Kooperatifi’nin açılışını yaptıktan sonra Lavanta Yağı Damıtma Tesisi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Kadınlardan güç aldıklarını ifade eden Başkan Karalar, Feke ve Tapan bölgesine yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi. Lavantayı endüstriyel bir esere dönüştürmenin değerine değinen Karalar, bundan sonra bölge insanının yüzünü güldürecek ne varsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Başkan Karalar, “Üreticilerimize her türlü desteği vermeye ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Tarımsal ve kırsal kalkınma projelerimizle üreticilerimizi destekliyoruz.” – ADANA

haber-tavsanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu