Teknoloji

Mumyalanmış ‘uzaylı’ cesetleri yeni kanıtlarla bir kez daha sergileniyor

Geçtiğimiz haftalarda Mexico City’de meydana gelen tuhaf bir olayda, uzaylılara benzediği iddia edilen iki ceset ülkenin Kongresi’ne tanıtıldı.

Gösteri, “insan olmayan” küçük bedenlerin şeffaf kutularda halkın görebileceği şekilde sergilenmesiyle büyük ilgi gördü.

Etkinliğin moderatörlüğünü ünlü gazeteci ve ufolog Jaime Maussan üstlendi. Maussan bulgularını yeminli olarak hükümet üyelerine ve ABD’li yetkililere sundu.

“UFO örnekleri” olarak adlandırdığı örneklerin geçtiğimiz günlerde Meksika Özerk Ulusal Üniversitesi’nde (UNAM) incelendiği belirtildi.

Cesetler yine kongrede

Mumyalanmış ‘uzaylı’ cesetleri, gazeteciler ve doktorlar tarafından ‘gerçek’ olduklarını kanıtlayacak yeni delillerle ikinci kez Meksika kongresine getirildi.

Yeni fotoğraflar ve röntgenler Salı günü Kongre’ye gösterildi; Araştırmacılar, görüntülerin ‘gerçek’ olduklarını kanıtladığını iddia etti.

Uzmanlar ayrıca DNA’larının hibrit olduğunu belirterek, cesetlerin insan soyundan geldiğini öne sürdü.

Maussan” “Bizim melez bir varlığımız var, görünüşe göre bizden daha gelişmiş başka canlılarımız da var… Gerçekten olağanüstü bir şeyle karşı karşıyayız.”söz konusu.

Mausaan ve ekibi, Clara ve Mauricio isimli mumyalanmış cesetlerin ‘gerçek’ olduğunu açıklarken, uzmanların bir köken hikayesi yoktu ve cesetlerin ‘dünya dışı’ olduğunu ima etmediler.

Sahte olmadığını kanıtlamaya çalıştılar

Salı günkü duruşmada Maussan, tıp uzmanlarının görüşlerini alarak cesetlerin sahte olmadığını kanıtlamaya odaklandı.

Maussan, Peru’nun Ica kentindeki San Luis Gonzaga Ulusal Üniversitesi’nden 11 araştırmacının imzaladığı bir mektupta aynı şeyi beyan eden tıp uzmanlarından oluşan bir ekibe liderlik etti.

Ica Peru’daki San Luis Gonzaga Ulusal Üniversitesi’nden antropolog Roger Zuniga, bu varlıklara hiçbir insan müdahalesinin olmadığını söyledi.

Mektupta, grubun cesetlerin “dünya dışı” olduğunu ima etmediği, ancak kalıntıların kökenine ilişkin herhangi bir bilginin bulunmadığı belirtildi.

Arjantinli cerrah Celestino Adolfo Piotto, cesetler üzerinde yapılan testlerin sonuçlarını incelediğini ve ‘onların günümüz insanının evrimleşmiş hali olduğu’ yönündeki tuhaf iddiayı desteklediğini söyledi.

Maussan da 2017 yılında Peru’da benzer iddialarda bulunmuştu ve o ülkenin savcılığı tarafından hazırlanan bir raporda, cesetlerin aslında “derinin varlığını simüle etmek için kağıt ve sentetik yapıştırıcı karışımıyla kaplanmış yeni üretilmiş oyuncak bebekler” olduğu ortaya çıkmıştı.

haberbozdogan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu