Haber

İsrail saldırılara devam edeceğini duyurdu

ABD’nin “çatışmaya insani açıdan ara verilmesi” çağrısında bulunan açıklamasının ardından İsrail yönetimi, saldırıların devam edeceğini ve yalnızca Gazze Şeridi’nin kuzeyinden (zorla yerinden edilen) sivillerin ayrılması için açtığı koridorun faaliyet göstermesine izin verildiğini duyurdu.

İsrail Başbakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Gazze’de çatışmaların devam ettiğine dikkat çekilerek, “Rehinelerimiz serbest bırakılana kadar ateşkes olmayacak” denildi. ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeyinden güneyine uzanan sivillerin güneye geçişine yönelik “güvenli koridorlara” izin verdiği vurgulandı.

Dün 50 bin Gazzeli’nin bu koridordan geçtiğine dikkat çekilen açıklamada, Gazzelilere güneye gitme çağrısı yinelendi.

İsrail Başbakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan açıklama, Beyaz Saray’ın Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki sivillerin çıkışı için İsrail’in “saldırılara günde 4 saat ara vermeyi” kabul ettiği yönündeki açıklamasının ardından geldi.

Beyaz Saray, açıklamasında “düşmanlıklarda insani bir duraklama”dan bahsederken, İsrail Başbakanlığı’nın açıklamasında, çatışmalarda duraklama olmayacağını ve yalnızca “insani bir koridor” oluşturulacağının vurgulanması dikkat çekti. açılmıştı.

İsrail ordusu, ağır bombardımanlarla yerlerinden edilen Gazzelileri kuzeyden güneye zorla göç ettirmek için Pazar gününden bu yana Selahaddin Yolu üzerinde günlük 4 saatlik insani koridor açıyor.

ABD ve bazı Batılı ülkeler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması anlamına gelecek bir ateşkesi desteklemezken, saatlerce sürecek bir duraklama anlamına gelen “düşmanlıklara insani bir duraklama”yı gündemde tutuyor.

nusaybinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu