Haber

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden hava operasyonu! Çok sayıda hedef imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyinde Hakurk’a yönelik düzenlenen hava operasyonunda aralarında sorumlu teröristlerin de bulunduğu 15 hedefin imha edildiğini bildirdi.

MSB’nin sosyal medya hesabından “İnlerini yıkmaya devam edin” notuyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Birleşmiş Milletler’in 51’inci unsurundan doğan hukuki savunma haklarımız doğrultusunda, PKK/KCK ve diğer terör unsurlarını etkisiz hale getirerek halkımıza ve Irak’ın kuzeyinden güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını ortadan kaldırmak ve sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla” Şart, Hakurk’ta Irak’ın kuzeyinde “4 Kasım 2023 günü saat 19.30’da bölgedeki terör hedeflerine yönelik hava harekâtı düzenlenmiş olup, hava harekâtı ile mağara, barınak, barınaklardan oluşan toplam 15 hedef tespit edilmiştir. Bölücü Terör Örgütü’nün kullandığı ve sorumlu düzeyde terörist barındırdığı değerlendirilen depolar ve depolar imha edildi.”

Açıklamada, operasyonda yerli ve milli mühimmatın azami miktarda kullanılarak çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulandı. “Aziz milletimizin kalbinden çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi, tek bir terörist kalmayıncaya kadar, vatanımızın ve milletimizin bekası ve güvenliği için terörle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu operasyondan masum sivillere, dost unsurlara, tarihi ve kültürel varlıklara ve çevreye zarar verilmeyecektir.” “Görünmemesi için her türlü önlem alındı.”Kelime kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu