Ekonomi

Binance CEO’su Karadağ’daki kaçırılmanın ardından 11,8 milyon doları dondurdu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yüksek riskli bir kripto hırsızlığına hızlı bir yanıt vererek müşteri bir şirketin yöneticilerinden çalınan 12,5 milyon USDT’nin 11,8 milyon dolarını dondurmayı başardı. Bugünkü olay, Karadağ’da yöneticilerin kripto hesaplarının ele geçirilmesine ve varlıkların Tron cüzdanına aktarılmasına yol açan bir kaçırma olayını içeriyordu.

Yaygın olarak CZ olarak bilinen Changpeng Zhao, zincir içi izlemeyi kullandı ve çalınan fonların hareketini durdurmak için diğer kripto para borsalarıyla işbirliği yaptı. Bu kararlı hamle, kripto topluluğu içinde varlık güvenliğinin sağlanması ve yetkisiz ele geçirmelere karşı direncin sürdürülmesi konusundaki hassas istikrar hakkındaki tartışmaları yeniden alevlendirdi.

CZ, kripto para birimi güvenlik önlemlerindeki doğal gerilimi vurgulayarak topluluğun endişelerine değindi. Dijital para birimlerinin üçüncü şahısların ele geçirmelerine karşı sağlam bir koruma sağlayacak şekilde tasarlanmış olmasına rağmen donmaya karşı tamamen dirençli bir sistemin hırsızlık riskini artırabileceğine dikkat çekti. monero(XMR) ve Bitcoingibi gizli paraların, merkezi borsalar aracılığıyla taşınmadığı sürece dondurulmamış durumunu koruduğunu, bunun da çalınan varlıkların kurtarılması sürecini zorlaştırdığını vurguladı.

Bu olay, kripto para birimi endüstrisinin karşılaştığı güvenlik sorunlarını ve borsa platformlarının kullanıcılarının mahremiyetlerine ve özerkliklerine saygı göstererek varlıklarını korumak için aldıkları önlemleri vurguladı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu