Ekonomi

Zafer Partisi ikinci turda Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek

Ata İttifakı’nın büyük ortağı Zafer Partisi, ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüşmek üzere saat 10.30’da Zafer Partisi Genel Merkezi’ne geldi. Kılıçdaroğlu ve Özdağ yaklaşık 50 dakika görüştü.

Kılıçdaroğlu ve Özdağ, görüşmenin ardından Zafer Partisi Genel Merkezi önünde kurulan kürsüde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin geleceği ve Türkiye’nin huzurlu bir ülke olması için her cumhurbaşkanına görev düşüyor. Biz de bir araya geldik, oturduk, konuştuk. Güzel sonuçlar alındı. Türkiye güzel günlere gebedir inşallah. Bayramdan sonra tekrar görüşürüz.” seçim.”

Özdağ, “Türkiye’nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın dönüşü. 13 milyonu anavatanına göndermeden ve yenilerinin gelmesini engellemeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değil. Kurtulamayız. 11 milyar dolar harcayarak yoksulluğun önüne geçemiyoruz, kiraların yükselmesini engelleyemiyoruz, sokakların güvenliğini sağlayamıyoruz, “Çocuklarımıza iş bulamıyoruz. 13 milyon mülteciyle bir ülke ekonomisini ve güvenliğini doğru yola koyamaz.”

Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birinci tıbbın sonunda ortaya çıkan görüntünün iki adaydan 28’inin ikinci bir yarış için Türk milletinin önüne çıkması çerçevesini oluşturduğunu gördük ve Numan Bey bizi ziyaret etti. Onlara ‘Siz ne yapacaksınız’ diye sorduk. mülteciler hakkında ne yapmak istiyorsunuz?’ Mültecilerin kendi vatandaşlarına dönüşlerini içermiyormuş anlattıkları.Kemal Bey ile görüştük mülteciler dönsün dedi.Kendisi ile anlaştık.Zafer Partisi olarak Kılıçdaroğlu Bey’e ikincide destek verme kararı aldık. seks.”

bayramicajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu