Haber

Türk-Filistin Dostluk Hastanesi Müdürü: Durum çok tehlikeli, dünyanın müdahale etmesi gerekiyor

dün bombalandı Türkiye – FilistinDostluk Hastanesi Müdürü sukeyk, “İsrail bombardımanı dün geceden bu yana hastane çevresinde ve şehrin her yerinde devam ediyor. şarapnel kesikleri ve hastaneye yabancı cisimler giriş. Her patlama sanki hastanenin içindeymiş gibi hissediliyordu. Özellikle hastaneye yakın alanların bombalanması, muayenehanelerin bombalanması büyük hasaraneden olmuş. Tavanlar çöktü , camlar patladı. Maalesef bazı odalarda şeylerdirekt olarak hasta üzerinde düşmüş. Bu nedenle neredeyse tüm odalar hasar gördü. Patlamalar aynı zamanda hastanenin iletişim ağının yanındaki su depolarına da denk geldi. koridor sular altında kaldı . Transformatörün hasar görmesi nedeniyle elektrikler kesildi. Halen kanser tedavisi gören hastalar, korkuKaçmaya başladı.”

Hastanenin durumuna dikkat çekti Doktor, ” Hastaneye kayıtlı hasta sayısı ise 10 binin üzerinde. Buna rağmen hastanedeki toplam çalışan sayısı 150. Hasta aileleri hastaneye geldiğinde zaten berbat durumda olan hastanede yaklaşık 600-700 kişi var ki bu da kapasitenin çok üzerinde bir rakam. “söz konusu .

hastane müdürü sukeyk, Rusya’ya ve dünyayamesaj göndererek, “Durum çok tehlikeli. Bu pervasız dünya savaşa müdahale Zorundadır. Hastanelere saldırmak uluslararası hukuka göre yasaktı ancak hastalar hâlâ ölüyor ve hastaneler vuruluyor. “Savaşı durdurun” dedi.Hastane ihtiyaçlarının da büyük sorun olduğunu belirten sukeyk , “Jeneratörlerini çalıştırmak için yakıta ihtiyacımız var. “Hastaları kurtarmak, tıbbi ve oksijen ekipmanlarını kullanmak için elektriğe ihtiyaç var.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu