Ekonomi

Sektörün nabzı Bursa Textile Show’da atıyor

BURSA (İGFA) – Tekstil sektörünün en büyük giyimlik kumaş fuarlarından biri olan Bursa Textile Show, Demirtaş üyesi 58 firmanın katılımıyla, KFA Fuarcılık organizasyonuyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD). stant açtı.

Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret ettiği DOSABSİAD üyesi firmaların birbirinden farklı çalışmalarıyla hazırladıkları stantlarda yoğun toplantı trafiği izlediğini kaydeden DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Böylesine saygın bir fuara katılmak, 10.Bursa Textile Show, üyelerimizin yeni pazarlara ulaşması açısından çok değerli.Yönetim olarak bu fuara her geçen gün daha güçlü katılmaya devam ediyoruz.Bu buluşma;dokuma departmanının dinamiklerini daha iyi anlamamızı,yenilerini keşfetmemizi sağlıyor. Bölümdeki son trendleri yakından takip eden ve iş fırsatlarını yakından takip eden “Fuarda sektör temsilcileriyle bir araya gelmek, işbirlikleri kurmak ve sektördeki gelişmeleri yorumlamak için değerli fırsatlar sunuyor.” dedi.

‘Her türlü krizi fırsata çeviriyoruz’

Küresel ticaretteki daralmanın ihracatçıların hızını bir miktar azalttığına dikkat çeken Lider Çevikel, “Her dönemde her türlü krizi fırsata çevirmeyi başaran ihracatçılarımız, yeni pazarlar keşfederek pozitif farklılaşmayı yakalamaya devam ediyor. . Bölüm olarak finansmana erişim ve fiyat rekabeti konusunda yeni adımların atılmasını bekliyoruz. Bu saldırılar ihracatçılarımızın elini güçlendirecek ve onları mevcut pazarları korumanın yanı sıra yeni pazarlara açılmaya da teşvik edecektir. Bu tabloda ziyaret ettiğimiz fuar gibi büyük etkinlikler, kuruluşlarla satın alma heyetleri ve B2B görüşmeler formatında potansiyel işbirliklerinin kapısını aralıyor. “Bu tür fuarlara katılımımızı her geçen gün artırarak, firmalarımızın yenilikçi ürünleriyle dış ticarete katkılarını sergilemeye devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu