Yaşam

SAP Türkiye, SAP Genç Profesyoneller Programı ile Gençlerin Geleceklerine Işık Tutmaya Devam Ediyor

SAP Türkiye, gençlere dijital yetkinlik kazandırarak bilişim kesiminde nitelikli iş gücüne katkısını sürdürüyor

Dijitalleşme ile hudutların kalktığı bir dünyada, iş hayatına adım atacak gençlerin, dijital marifetlerini geliştirmek ve bölüme nitelikli iş gücü yetiştirmek gayesiyle hayata geçirilen SAP Genç Profesyoneller Programı yeni devir mezunlarını verdi. Şimdiye kadar 41 ülkede uygulanan, toplamda 3750’nin üzerinde gence eğitim imkanı sunan ve onların iş hayatına atılmalarına takviye sunan program, 2018 yılından beri Türkiye’de hayata geçiriliyor. Programın 10’uncu periyot mezunları, milletlerarası geçerliliği olan SAP sertifikalarını, otomotiv koltuk ve iç trim sistemlerinin üretiminde dünyanın önde gelen tedarikçilerinden olan Martur Fompak International’ın mesken sahipliğinde Bursa’da düzenlenen mezuniyet merasiminde aldı.

Tüm dünyada son yıllarda hızlanan dijitalleşme, tüm bölümlerde yetenek arayışını arayışını da beraberinde getirdi. Bu bağlamda, kurumsal uygulama ve yazılım önderi SAP Türkiye, gençlere dijital hünerler kazandırarak, iş dünyasının en kıymetli gereksinimlerinden biri haline gelen nitelikli işgücünü yetiştirmek ve istihdama katkıda bulunmak hedefiyle SAP Dijital Yetenekler Bölümü’nün liderliğinde SAP Genç Profesyoneller Programı’nı hayata geçiriyor. 2018 yılında başlayan programının 10. periyodu tamamlandı. Yüzlerce müracaat ortasından seçilen 21 genç, 4 Temmuzda başlayan ve 2 ay süren eğitimi muvaffakiyetle tamamlayarak mezun oldu. SAP Genç Profesyoneller Programı mezuniyet merasimi SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, Martur Fompak International İdare Heyeti Üyesi Yalçın Türker ve Martur Fompak International Akıllı Teknolojiler Kıdemli Yöneticisi Hasret Altınışık’ın iştiraki ile 4 Kasım’da Bursa’da gerçekleşti.

SAP Genç Profesyoneller Programı’nın son devrini yeniden başarılı sonuçlarla tamamladıklarını söyleyen SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan “Türkiye’de 2018 yılından beri uygulamaya aldığımız bu değerli programdan şimdiye kadar 210 genc mezun oldu ve iş hayatına katıldı. SAP’nin milletlerarası çapta yürüttüğü değerli projenin son devrini stratejik iş ortağımız Martur Fompak International oldu. Programı muvaffakiyetle tamamlayan genç arkadaşlarımız Martur Fompak International’da çalışma imkanına sahip olacak. Türkiye’den tüm dünyaya uzanan güçlü bir markanın dijital iş süreçlerinde rol almalarına aracılık ettiğimiz için çok memnunuz.” dedi.

Projenin yalnızca eğitim odaklı olmadığını, yüzde 100’e yakın istihdam oranı ile gençler için kıymetli bir fırsat oluşturduğunu belirten Candan, “Yapılan araştırmalara nazaran Covid-19 nedeniyle şirketlerin yüzde 76’sı uzun vadede bilgi teknolojilerinde değişiklik yapmayı planladığını ve süratle artan dijitalleşmenin 2025 yılına kadar bu alanda istihdam sağlamak üzere 149 Milyon yeni iş gücüne gereksinim duyulacağını gösteriyor. Biz de SAP Türkiye olarak SAP Genç Profesyoneller Programı ile gençlerin SAP ekosisteminde süratle çalışma hayatına adım atılmalarına ve gereksinim duyulan nitelikli iş gücünü yaratmaya takviye olduğumuz için çok memnunuz.

SAP Genç Profesyoneller Programı’ndan mezun olan gençlerin bir kısmına istihdam imkanı sunacakları hem de hayata geçirdikleri projeleri ile küresel bir ödül almanın gururunu bir ortada yaşadıklarını belirten Martur Fompak International Akıllı Teknolojiler Kıdemli Yöneticisi Hasret Altınışık “Programı tamamlayan genç arkadaşlarımız bugün iş hayatına merhaba diyecekler. SAP Türkiye’nin bu değerli projesinin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. En kısa zamanda Martur Fompak International çatısı altında genç SAP danışmanlarımızı görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Dünya çapında 3 bin 750’den fazla mezunu bulunan SAP Genç Profesyoneller Programı’ndan mezun olan gençler, SAP ofisleri, SAP iş ortakları ya da SAP müşterileri tarafından istihdam edilebiliyor. Temmuz – Ekim tarihlerinde Türkiye’de gerçekleştirilen 10. devir programını muvaffakiyetle tamamlayanlar, SAP Danışmanı olarak mesleklerine başlayacak. Program, mezunlara bağlantı maharetleri, sunum ve mülakat teknikleri, tasarım odaklı düşünme, iş modeli inovasyonu üzere alanlarda maharet kazandırılmasıyla devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu