Ekonomi

Kütahya Gediz’deki yeni fabrikada bin kişi istihdam edilecek

Kütahya’nın Gediz ilçesinde geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerine başlayacak firmada çalışmak isteyen vatandaşlar form doldurmaya başladı.

Bin kişinin istihdam edileceği şirkette çalışmak isteyen vatandaşlar, hafta boyunca Gediz Ticaret ve Sanayi Odası ve Belediye’de bulunan formları doldurarak başvuruda bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta dev bir yatırım olacağı bildirilen şirkette çalışmak isteyen ve kuralları yerine getiren vatandaşlar, hemen Gediz Ticaret Odası ve Belediye’ye başvurularını yaparak umutla beklemeye başladı.

Başvurulara ilişkin açıklama yapan Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk, “Odamızda başvurular devam ediyor. Formu doldurmak isteyen vatandaşlarımız mesai saatleri içerisinde odamıza gelerek başvuru yapabilirler. Başvuruları mevcut olanların başvuruları” Mevcut iş yerinde çalışmak değerlendirmeye alınmayacaktır.”

Öztürk ayrıca, “Kablo şirketine işçi alımı için yapılan başvurularda aşırı kalabalıklaşma ve karmaşıklığın yaşanmaması adına, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası ve Gediz OSB’ye başvuranlardan Gediz’in mülakatlarına katılmamalarını rica ediyoruz. Belediyemiz, odamıza ve Gediz OSB’ye başvuranlar pazartesi gününden itibaren çağrılacak ve grup grubuna alınacak. “Grup ve bireysel görüşmelere tabi tutulacaklar. Başvuru yapan arkadaşlarımızın duyarlı olmalarını rica ediyorum” dedi.

Şu ana kadar 1.500 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu