Haber

Köyceğiz Belediyesi Durgunsu Kano Bahar Kupası sona erdi

Köyceğiz Belediyesi Durgunsu Sakin şehir olarak adlandırılan Köyceğiz ilçesinde 3 gün süren Kano Bahar Kupası yarışları sona erdi.

Köyceğiz Su Sporları Merkezi’nde atletler birinci gün bin metre, ikinci gün yarışlarında ise 500 metrede mücadele etti. Üçüncü gün yapılması planlanan 200m yarışları rüzgar nedeniyle iptal edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinci, Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ikinci, Çarşamba Belediyesi Spor Kulübü ise üçüncü oldu.

Bayanlarda Rize Gençlik Spor Kulübü birinci, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ikinci, Sarıçam Belediye Spor Kulübü Derneği üçüncü oldu.

Yarışlar sonunda yapılan değerlendirmede dereceye giren grupların ödüllerini törende Köyceğiz Belediye Başkanı Mustafa Maslak ve Belediye Başkanı Kamil Ceylan takdim etti.

Türkiye Kano Federasyonu Lideri Alper Cavit Kabakçı, üç gün boyunca güzel yarışlar geçirdiklerini ve son gün rüzgar nedeniyle 200 metre yarışlarını iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Sporcuların performanslarına göre önümüzdeki hafta Azerbaycan’daki turnuvaya, sonraki hafta da Dünya Kupası’na katılacaklarını kaydeden Kabakçı, şunları kaydetti:

“Sporcularımızın performanslarını gördük. Yaklaşık 3-4 ay kamp dönemi geçirdiler. Yıldızlarımız ve genç sporcularımızın performansları çok düzgündü. Bu kamp dönemi sonucunda sporcularımızın ülkemizi 2018’de temsil edeceklerini düşünüyorum.” Uluslararası arenada en iyi şekilde. Dünya Kupası’nın ardından Slovakya’da bir etkinliğimiz var.” Haziran ayı sonunda Avrupa Oyunları ile sporcularımızın son durumlarını göreceğiz. Temmuz ayında gençler ve 23 yaş altı gençler için hem Avrupa hem de Dünya Şampiyonası olacak. Ağustos ayında olimpiyat kota yarışları ile hedeflediğimiz kotayı Ağustos ayında almayı planlıyoruz.”

haber-yigilca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu