Haber

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın Öğretmeni: “Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum”

prof. Rukiye Eker Ömeroğlu, Kahramanmaraş depreminin 3’üncü gününde çadırları 46 milyon TL’ye AHBAP’a satan Kızılay’ın lideri Kerim Kınık için sosyal medya hesabından mesaj paylaştı ve bu satışı yaptığı açıklamayla savundu. Ömeroğlu, mesajında ​​“Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum” dedi.

İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Romatoloji Anabilim Dalı Eski Başkanı Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, dönem öğrencisi Kızılay Lideri Kerem Kınık’ın deprem çadırlarıyla ilgili tutumuna tepki gösterdi.

Depremin ardından bölgeye ücretsiz gönderilmesi gereken çadırları Ahbap’a ve sahra eczanesi kurmak isteyen Türk Eczacılar Birliği gönüllülerine sattığı ortaya çıkan Kızılay lideri Kerem Kınık bölgede bu ticaretin “ahlaki, akılcı ve yasal” olduğunu savundu.

prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, sosyal medya hesabından Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utandığını belirterek özür diledi.

Rukiye Eker Ömeroğlu’nun paylaşımı şöyle: Depremin en acil olduğu ilk günlerde ‘Abi’ye çadır satan Kızılay lideri Dr. Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum. Beni ve diğer profesörlerini bağışlayın, ona Tıp Etiği öğretemeyeceğimiz çok açık.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu