Ekonomi

İnegöl’de piyasalar kontrol altında

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, devam eden market kontrolleri, fahiş fiyatlar, kasa-etiket uyumu gibi konularda işletmelerde inceleme yapıyor. 2022 yılında yapılan kontrollerde 191 işletmeye farklı konularda idari yaptırım uygulanırken, 47 işletme haksız fiyat artışına ilişkin iş ve işlemler tespit edilerek İl Ticaret Müdürlüğü’ne şikayet edildi.

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumak, haksız çıkarların önüne geçmek, genel teşkilat ve düzeni sağlamak amacıyla düzenli olarak yaptıkları kontrolleri sürdürüyor. Tüm işletmelere yapılan kontroller çerçevesinde 2022 yılında da fahiş fiyat uygulamaları titizlikle sürdürüldü.

47 işletme İl Ticaret Müdürlüğü’ne bildirildi

Denetimlere ilişkin yapılan açıklamada, ilçe genelinde tüm gıda ürünü satış ve üretim işletmelerinin mercek altına alındığı belirtildi. Pazarların özellikle en ince ayrıntısına kadar denetlendiği belirtilen açıklamada, “İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından 2022 yılında farklı faaliyet alanlarındaki işletmelere yönelik planlanan denetimler doğrultusunda, pazarları ve pazarları kapsayan çok sayıda denetim gerçekleştirildi. ilçemizde faaliyet gösteren bakkallar, özellikle zincir marketler bu denetimler gerçekleştirilmiş, bunun sonucunda işletmelere kasa ve raf fiyat uyuşmazlığı, ruhsatsız faaliyet, genel temizlik, işgal gibi hususlarda 191 adet idari yaptırım uygulanmıştır. yaya yolu vb. Öte yandan fahiş fiyatlar ve haksız fiyat artışlarına ilişkin denetimler yapıldı.Tutanak sayısı belirlenerek işletmelerin savunmaları ile birlikte Bursa İl Ticaret Müdürlüğü’ne ihbarda bulunuldu. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu