Haber

Gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti

Gazeteci Süleyman Özışık, yakalandığı amansız hastalıkla mücadele ettiği hastanede bu akşam gece yarısı hayatını kaybetti. Hekimlerin tüm çabalarına rağmen kansere yenik düşen Süleyman Özışık’ın acı haberini İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık duyurdu.

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?

Süleyman Özışık, 1 Mart 1971’de Iğdır’da doğdu. Lise eğitimini de içeren ilköğrenimini Kars’ta tamamladı. Liseden sonra İstanbul’a gelerek çalışma hayatına atıldı. Akabinde askerliğini yaptıktan sonra Akşam Gazetesi’nde stajyer olarak basın dünyasına adım attı.

3 yıl Akşam gazetesinde çalıştıktan sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl çalıştı. 2000 yılında ekonomik nedenlerle buradaki görevine son verilmesine karar verildi.

Daha sonra gazeteci olan ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte Türkiye’nin ilk haber sitelerinden biri olan internethaber.com’un kuruluşunda yer aldı. Ardından 2005 yılında sonpage.com haber sitesini online e-gazete platformuna dönüştürdü.

İnternethaber ve Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan ve birçok televizyon kanalında yorum yapan Süleyman Özışık, 2023 yılı başında teşhis konulan kansere yenik düşerek 5 Ağustos 2023 Cumartesi gününün ilk dakikalarında hayatını kaybetti.

Kanal7 Medya Grubu olarak Süleyman Özışık’ın yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

cekmekoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu