Haber

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sinop’ta seçim bürosunu ziyaret etti

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay, Sinop’un Boyabat ilçesindeki seçim bürosunu ziyaret etti.

Ziyarette vatandaşlara seslenen Altay, Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci versiyonu için seçim sloganlarını “Terör bitecek, Suriyeliler gidecek” olarak belirlediklerini söyledi.

Birinci tür seçimde milletin kimseye ülkeyi yönetme yetkisi vermediğini belirten Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alabildiği en yüksek oyu ilk turda aldığını iddia etti.

Anadolu’yu adım adım dolaştığını belirten Altay, şunları söyledi:

“PKK terör örgütü tarafından katledilen tek cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İkinci oydan bahsedecek olursak Erdoğan alacağı maksimum oyu aldı. Yaptığımız çalışmalarla halk gerçekleri görmeye başladı. . Anadolu’yu adım adım dolaşan biri olarak vatandaşa bunları anlatıyoruz. CHP” “Türkiye’ye bu kısa sürede milliyetçiliğin Türkiye’ye atılan bu çamurunun bir işe yaramadığını anlatmak zorundayız. Bunu duyurmamız lazım. Tembel olmadan tek tek. Ben seçimden ümidimi koruyorum. Türkiye uzlaşmacı, haram yemeyen, kimseyi aşağılamayan bir lider tarafından yönetilmelidir. Türkiye” Şu anda hiçbirimizin can, mal ve namus güvenliği yok. . Esenler’de, Bağcılar’da tanıdıklarınız var, arayıp sorun. Ona sor. İstanbul’da yaşananlar, seçimden sonra yanlış bir tercih yapılırsa iki yıl sonra Boyabat’ta da yaşanır. Suriyelilerden çocuklarımızı pazara gönderemeyeceğiz. 10 milyon olan mülteci sayısı 20 milyona çıkacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu