Ekonomi

Binance büyük bir token yakma programı başlatacağını duyurdu

Investing.com – Kripto piyasasının en büyük borsası Binance, geçen hafta şunu duyurdu: BNBYakmanın ardından bu kez Binance’e sabitlenen altcoin yakma projesini duyurdu.

Kripto para borsasının bugünkü duyurusuna göre, birden fazla Blockchain ağında Binance’e sabitlenmiş önemli miktarda token yakılacak. Duyuruda yerel ağlarda teminat olarak kullanılan bu tokenlerin eşdeğer boyutunun daha sonra yayınlanacağı belirtildi. Ayrıca borsanın hangi altcoinleri yakacağı konusunda da detaylı bir bilgi verilmedi.

Binance, bu girişimle kripto ekosistemini desteklemeye devam ederken, dolaşımdaki kripto para arzını azaltmak için önemli bir adım atıyor. Ancak kripto borsasının bu duyurusu kullanıcıların farklı yorumlar yapmasına neden oldu. Bazıları Binance’in bu hamlesini memnuniyetle karşılarken, yakma kararına karşı çıkanlar ise bu hamlenin düşük piyasa fiyatlarına sahip altcoinlerde yüksek volatiliteyi tetikleyebileceği yönündeki endişelerini paylaştı.

Binance, yerel varlığı BNB için sistematik yakma programını sürdürürken Terraform Labs’ın çöküşünün ardından önemli değer kaybı yaşadı. LUNC Aynı zamanda yanma aktivitesinde de önemli bir rol oynar. İşte geçen hafta BNB yakımı 26. faaliyetini gerçekleştiren Binance, 660 milyon dolar değerindeki 2,14 milyon BNB’yi yaktığını bildirdi. Bu yakma programıyla kripto borsası, BNB arzını 100 milyon tokene düşürmeyi hedefliyor.

Bir sonraki aşamada kripto yatırımcıları Binance’e sabitlenen hangi kripto paraların yakılacağını sabırsızlıkla bekliyor. Binance’in büyük yakma programı açıklandığında ilgili altcoinlerin piyasasında yüksek fiyat dalgalanmaları yaşanabilir.

Binance, ABD’de yaşadığı sorunların ardından kripto ekosistemine odaklandı

Geçtiğimiz yılın son aylarında ABD otoritelerinden büyük bir darbe alan Binance, faaliyetlerine hız kesmeden devam ederken, ekosisteme yönelik saldırılarıyla güveni yeniden kazanmaya çalışıyor.

BinanceÖte yandan 4,3 milyar dolarlık cezanın ardından mevzuat dostu adımlar atmaya çalışıyor ve tüm faaliyetlerini şeffaflık çerçevesinde yürütmeye özen gösteriyor.

InvestingPro ile Yatırımlarınızı Zirveye Taşıyın!

Borsa bilgileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara InvestingPro ile erişin! InvestingPro’yu seçtiğiniz plana göre %60’a varan indirimle almak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A , iki yıllık abonelik için INVTROZEL2 Kodu kullanabilirsiniz. 31 Ocak’a kadar geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu