Haber

Bakan Bak: “Güçlü bir Türkiye geliyor”

ANKARA (İGFA) –Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Genç MÜSİAD’ın İstanbul’da düzenlediği Uluslararası Genç İşadamları Kongresi’nin (UGİK) açılışına katıldı.

Uluslararası Genç İşadamları Kongresi’nin açılışında konuşan Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, gençlere ve genç iş adamlarına güvendiğini belirterek, şunları söyledi: “Bu vizyon için sizlere teşekkür ediyoruz. Türkiye, ikinci yüzyılı olan ‘Türkiye Yüzyılı’nda önemli adımlar atacak. Gençlerimize, iş adamlarımıza ve potansiyelimize güveniyoruz. Güçlü bir Türkiye geliyor.”

Yurt dışındaki eğitimi sırasında hem okuduğunu hem de çalıştığını anlatarak anılarını genç katılımcılarla paylaşan Bakan Bak, Türkiye’den aldığı bursların yurt dışındaki eğitiminde çok değerli bir yeri olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde girişimci gençleri desteklemek amacıyla aile ve gençlik fonu kuruldu. Buradan gençlerimizin girişimciliğini destekleyecek çalışmalar yapılacak. Gençlik merkezlerimizde teknoloji atölyelerimiz var. Gençlerimiz fırsatları takip edenler orada yetişiyor. Yurt dışından döndüğümde yapay zeka konuşuyorduk. Artık yenilikler çok. Siz genç MÜSİAD üyelerine ve iş adamlarına özellikle şunu söylemek istiyorum; insana, gençlere yatırım yapın, Okuyan çocuklar, mühendislere yatırım, üniversitedeki parlak gençler ve Türkiye’nin geleceği. İşte ben de örneklerden biriyim. Bana burs veren herkese çok teşekkür ederim. “Bu ülkede güzel şeyler oluyor. Türkiye Yüzyılında güzel şeyler olmaya devam edecek. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyümeye devam edeceğiz, Güçlü Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz. Gençlerimize güveniyoruz.”

“İNANIYORUZ, GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

Bakan Dr., spora da önemli yatırımlar yapıldığına değindi. Osman Aşkın Bak, “Türkiye Avrupa Futbol Şampiyonası’nda olacak. Bizi bekleyin Almanya diyoruz. Sporda da büyük gelişmeler var, spor tesislerine yatırımlar var. Güçlü bir Türkiye var. Biz inanıyoruz, gençlerimize güveniyoruz. Güç çok çok değerlidir, lütfen gücünüzü paylaşın, gençlerin önünü açacaktır.” “Onlara burs verin. Yollarını açın.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, konuşmasının sonunda Gazze’de yaşanan olaylara değinerek, “Çocuklar uyurken susmalıyız ama çocuklar ölürken ses çıkarmalıyız. Bu noktada MÜSİAD’a teşekkür ediyoruz. Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanımızı çok önemsiyoruz. Gazze’deki soykırımı bu dava adına kınıyoruz.” “Kudüs için mücadeleye devam edin. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkürler MÜSİAD, bizi kabul ettiğiniz için teşekkürler Türkiye.” dedi.

Konuşmasının sonunda Bakan Bak’a ikramlarda bulunuldu.

habergoynucek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu