Haber

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama kabinede değişiklik yapacak

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama kabinede yapılacak değişiklikler hakkında bilgi verdi.

Lideri olduğu iktidar partisi Arnavutluk Sosyalist Partisi’nin (PS) Ulusal Meclis toplantısında konuşan Rama, Arnavutluk hükümet kabinesinde yapacakları değişiklikleri paylaştı.

Buna göre Igli Hasani, mevcut bakan Olta Xhachka’nın yerine Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı’na önerildi. Hasani daha önce Arnavutluk’un Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Viyana ve AGİT Büyükelçisiydi. EkonomiÇevre Faaliyetleri Koordinatörü olarak görev yaptı.

Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanlığı’nda Ogerta Manastirliu’nun yerine Albana Koçiu atandı. SporMaliye ve Ekonomi Bakanlığı’na Evis Kushi’nin yerine Ogerta Manastirliu, Maliye ve Ekonomi Bakanlığı’na Delina İbrahimaj’ın yerine Ervin Mete, Girişimcilik ve İş Ortamından Sorumlu Devlet Bakanlığı’na Anila Denaj önerildi. Frida Krifca’nın yerine Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı.

Başbakan Rama, bundan sonra Devlet Hizmet Standartları Bakanlığı’nın olmayacağını, bunun yerine Tiran Belediyesi’nin mevcut Başkan Yardımcısı Arbjan Mazniku’nun önerdiği Yerel Yönetimlerden Sorumlu Devlet Bakanlığı’nın olacağını da belirtti.

Kabine değişikliklerinin Cumhurbaşkanı Bayram Begaj’ın onayının ardından Arnavutluk Parlamentosu’nda oylanması gerekiyor. Daha sonra bakanlar yemin ederek göreve başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu