Ekonomi

Altı ilde 12 gayrimenkul özelleştirilecek

ÖİB’in yatırımcılara duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre İstanbul’un Şile ilçesinde 3’er, İzmir’in Bornova ve Çiğli ilçelerinde 1’er, Muş’un merkez ilçesinde 3, Erzurum’un Palandöken ilçesinde 1, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde 2 olmak üzere toplam 12 adet bulunuyor. ve bir tanesi Aydın’ın Didim ilçesinde. Gayrimenkul satılacak.

İstanbul’daki gayrimenkuller için 14 Kasım’a kadar teklif yapılabilecek. İzmir’in Bornova ilçesi, Muş ve Erzurum’daki gayrimenkuller için ihale için son tarih 15 Kasım olarak belirlendi.

Şanlıurfa’nın Karaköprü, Aydın’ın Didim ve İzmir’in Çiğli ilçelerindeki gayrimenkuller için son teklifler 16 Kasım’a kadar yapılabilecek.

Gayrimenkul ihalesi için şartname bedeli 4 bin 500 lira ile 10 bin lira arasında değişecek şekilde belirlendi. Geçici garanti maliyetleri ise 1 milyon ile 6 milyon lira arasında değişiyor.

İhaleler, birden fazla istekliden kapalı teklif alınarak, pazarlık usulü ile “pazarlık” usulüyle gerçekleştirilecek.

İhaleye katılacak isteklilerin, her bir gayrimenkul için farklı ihale şartnameleri alarak ayrı ayrı teklif vermeleri ve ilgili belgeleri son teklif verme tarihinde saat 18.00’e kadar yönetimin “Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş/Ankara” adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu