Haber

YSK’ya 5 yeni üye

Hukuk Dairesi üyesi Feyzi Eroğlu, 10. Ceza Dairesi üyesi Talip Bakır ve 12. Hukuk Dairesi üyesi Serdar Mutta yapılan seçimle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeliğine seçildi. YARGITAY Büyük Genel Kurulu tarafından. YSK’nın iki üyesi Danıştay’dan seçildi.

Yargıtay kontenjanından YSK’ya seçilen Önder Muharrem Akkaya, Cengiz Topaktaş ve Kürşat Hamurcu ile Danıştay kontenjanından seçilen Erhan Çiftçi ve Yunus Aykın’ın görev süreleri belli oldu. süresi doldu. Bu kapsamda Yargıtay ve Danıştay’da 5 yeni üyenin belirlenmesi için seçimler yapıldı. Danıştay’da seçimler ilk gün tamamlanırken, Danıştay kontenjanından Ali Çopur ve İsmail Kalender YSK’ya seçildi. Yargıtay 8. Hukuk Dairesi üyesi Feyzi Eroğlu 11. turda YSK’ye, Yargıtay 10. Ceza Dairesi üyesi Talip Bakır ise YSK’ya seçildi. , dünkü seçimde YSK’ya üye oldu. Bugün yapılan seçimde 12’nci Hukuk Dairesi üyesi Serdar Mutta, YSK üyeliğine seçildi.

LİDER YEMİNDEN SONRA SEÇİLECEK

YSK’da görev süresi biten üyelerin yerine yeni seçilen üyeler yemin edecek. Göreve devam eden yeni seçilen 5 üye Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt arasından YSK başkan ve başkan yardımcılığı için seçim yapılacak. Yapılacak oylamanın ardından en çok oy alan üye YSK lideri olacak ve seçimi yeni lider yönetecek.

ibradiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu