Haber

Yalova Basın Birliğinin olağanüstü genel kurulu gerçekleştirildi

Yalova Basın Birliğinin (YBB) 1. Seçimli Harika Genel Heyeti yapıldı.

Engelsiz Kafe Toplantı Salonu’nda yapılan genel kurulda divan heyeti, gazeteci Faruk Kırtay başkanlığında Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan ve Tarık Arslan’dan oluşturuldu.

Yalova Basın Birliği Lideri Okur, genel konseyde yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik davetinde bulundu.

Birliği, sıkıntıların çözülmesi ve bölüm temsilcilerinin birlikteliğinin sağlanması maksadıyla kurulduğunu belirten Okur, “Bu yapıyı gerçekleştirirken sektörde emek veren, sektörün içinde olan, mutfağında olan tüm arkadaşlarımızla hareket edelim istedik. Hem sorunların giderilmesinde hem sektöre yönelik desteklerin bir adım, iki adım da olsa ileri gidebilmesi, hepinizden yönetim kurulundaymış gibi desteğinizi istiyoruz. Tüm basın camiasına hayırlı olsun.” dedi.

Divan lideri Faruk Kırtay da geçmişte kentteki birinci meslek derneğini kurduklarını lakin bunu yaparken hayal ettiklerini duruma getiremediklerini tabir ederek, “Bizler bunu başaramadık ama görüyorum ki Yalova Basın Birliği 23 yıl hayalimizin bugün hayata geçmiş durumda. Öncelikle ben bu tablodan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

Murat Arslanhan ise Yalova’da etkin halde çalışan gazetecilerin örgütlü olmasının kıymetine vurgu yaptı.

Tek listeyle gerçekleştirilen açık oylamada Cem Mete Okur tekrar başkanlığa seçildi. İdare konseyinde Erhan Erdoğan, Uğur Tezcan, Hande Kaymakçı, Sıtkı Yıldız, Bülent Güler ve Fikret Mazı yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu