Yaşam

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yarıyıl tatili hediyesi tiyatro etkinlikleri büyük ilgi gördü

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yarıyıl tatili ikramı olarak öğrencilere sunduğu 4 günlük ücretsiz tiyatro etkinlikleri yoğun katılımla gerçekleştirildi. 13 oturumda 4 farklı oyunun sahnelendiği tiyatro etkinliklerine yaklaşık 5 bin öğrenci katıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara yönelik kültür-sanat faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, 5 günlük birinci dönem yarıyıl tatilinde öğrencilere birbirinden keyifli çocuk oyunlarını tanıttı.

13 Kasım Pazartesi günü “Çizmeli Kedi” adlı tiyatro oyunuyla başlayan etkinlikler, 14 Kasım Salı günü “Martı ile Kedi”, 15 Kasım Çarşamba günü “Sevgili Dostum” ve 15 Kasım Çarşamba günü “Martılı Kedi” adlı çocuk oyunuyla tamamlandı. Kayıp Öyküler” 16 Kasım Perşembe günü oynandı. Günde 1 oturum olarak planlanan tiyatro etkinlikleri yoğunluk nedeniyle ilk gün 2 oturum, ikinci gün 3 oturum, üçüncü ve dördüncü gün ise 4 oturum olarak gerçekleşti. katılım. Her oturuma yaklaşık 400 öğrencinin katıldığı etkinliklere 5 binin üzerinde öğrenci katıldı.
Düzenlenen ücretsiz tiyatro etkinlikleriyle yarıyıl tatilini eğlenceli bir şekilde geçiren öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberseyhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu