Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ertuğrul Gazi Türbesini Ziyaret Etti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret etti. Kurtulmuş, Türbe Şeref Kitabı’nda şu şekilde yer aldı: “Mâverâünnehir’den Anadolu kıtasına, Anadolu kıtasından Rumeli’ye hiç durmadan yürüyerek göç etmiş ve gittiği her yerde güzel ahlakın, yiğitliğin, misafirperverliğin temsilcisi olmuştur. ve hürriyet düşkünlüğü. Yörüklerin lideri, atası Ertuğrul Gazi’dir. “Onun anlayışı ve tasavvuf terbiyesi, edep ve terbiyesi bugün bize hala ışık tutuyor, ilham veriyor ve ilham veriyor. Ertuğrul Gazi’yi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye yazdı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 742. Söğüt Ertuğrul Gazi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katılmak üzere geldiği Bilecik’in Söğüt ilçesindeki Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret etti. Burada Ertuğrul Gazi Türbesi Saygı Nöbeti ekibinde Alpleri selamlayan Kurtulmuş, aynı zamanda saygı nöbeti devir teslim törenini de izledi. Kurtulmuş, türbe ziyareti sırasında Kabe örtüsünü sandukanın üzerine bıraktı ve ardından dua etti.

Kurtulmuş, Türbe Şeref Defteri’nde şunları yazdı:

“Maveraünnehir’den Anadolu kıtasına, Anadolu kıtasından Rumeli’ye kadar yaya olarak hiç durmadan ilerleyen, göçebelerin efendisi ve atası Ertuğrul Gazi’nin gazavat anlayışı ve tasavvuf terbiyesi, edep ve görgü kuralları. Güzel ahlakı, yiğitliği, misafirperverliği ve hürriyet düşkünlüğü gittiği her yerde bugündür” O, hâlâ bize ışık tutuyor, ilham veriyor ve ilham veriyor. Ertuğrul Gazi Hazretlerini ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

viransehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu