Haber

Kartal’da 2 Kadını Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

Kartal’da bir evde 2 kadını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık Mustafa Payam hakkında “kadına kasten adam öldürme” suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Mustafa Payam’ın kendisini aldattığından şüphelendiği sevgilisi Dilara Gültay’ı 9 Ocak’ta Cumhuriyet Mahallesi Pelin Sokak’taki evine konuşmak üzere davet ettiği söylendi.

İddianamede, sanık Payam’ın burada bahsettiği Gültay’a cinsel saldırıda bulunmasının ardından Gültay’ı boğarak öldürdüğü belirtildi.

İddianamede, sanıkların Gültay’ın o sırada eve gelen arkadaşı Cansu Demirel’i kendini ifşa edeceği düşüncesiyle 30 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü belirtildi.

İddianamede, sanıkların ruh sağlığının tespiti için Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden alınan rapora göre ceza ehliyetinin dolu olduğunun belirtildiği belirtildi.

Bu kapsamda sanık Mustafa Payam’ın “canavarca bir hisle veya eziyet ederek kasten öldürme”, “bir suçu gizlemek, delilleri yok etmek veya işlenmesine yardımcı olmak veya yakalanmamak için kasten kadın öldürmek” suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İddianamede, sanık Payam’ın “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası ile cezalandırılması da talep edildi.

Hazırlanan iddianame, gönderildiği Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Sanık Payam önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

gokceada-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu