Haber

Kahramanmaraş depremzedelerinden Filistin’e yardım

Kahramanmaraşlı depremzede kadınlar, Filistin’deki olaylarda yardım bekleyen insanların yaralarını sarmak için bazlama yaptı. Elde edilen gelir Gazze’ye gönderilecek.

6 Şubat’ta yaşanan depremde ağır yaralanan Kahramanmaraş halkı, depremde Gazzeliler için gösterilen dayanışmayı sergiledi. Barbaros İlköğretim Okulu’nda düzenlenen bazlama etkinliğinde depremden etkilenen kadınlar, Gazzelilerin yaralarını sarmak için şömine başına gitti. Gelirin Gazze’ye bağışlandığı etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzenlenen etkinlikle ilgili konuşan İlknur Akdemir, “6 Şubat depremini yaşadık ve yaşadığımız sıkıntıları atlatamadan Filistin’de sıkıntılar başladı. Biz de onlara çok üzüldük. Daha önce onların sıkıntılarını görünce sıkıntılarını gördük. Kendi yaralarımızı iyileştirebiliyorduk, yardım etmek için burada toplandık. Dünyanın her yerinden yardım geldi, kuru ekmek bile.” “Bunu paylaşabildik. Umut varsa her şey olabilir. Filistin’deki kardeşlerimizin bu sıkıntıyı bir an önce atlatmasını diliyorum” dedi.

Etkinliğe katılan kadınlardan Ulviye Tatlı, “Biz de depremden kurtulduk. Yaralarımız tam iyileşmeden merhem olmaya çalışıyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızla bir organizasyon düzenledik.”

Hüsne Ünlü ayrıca, “Yaralarımız çok ciddi, oradaki kardeşlerimiz için daha büyüklerini yapmak isterdik ama elimizden gelenin en iyisi bu. Tüm okula ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” – KAHRAMANMARAŞ

iscehisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu