Haber

Kadıköy’de Üniversite Öğrencilerinin Uzaktan Eğitim Kararına Karşı Protestolarına Polis Tepkisi: 23 Gözaltı

KahramanmaraşDeprem merkezli depremlerin ardından ülke genelindeki üniversitelerde uzaktan eğitim modeline geçiş kararı Kadıköy ‘da protesto etmek isteyen öğrencilere polis müdahale etti. Süreyya Operası önünde 23 öğrenci gözaltına alındı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ülke genelindeki üniversitelerde uzaktan eğitim modeline geçilmesini protesto eden öğrencilerin protesto ve açıklamaları sürüyor. bugün de KadıköyTürkiye’de üniversite öğrencilerinin yapmak istediği uzaktan eğitim kararına yönelik protesto, “Toplumda kin oluşturacağı, milli, vicdani ve insani değerlere dokunacağı, toplumsal iç huzuru tehdit edeceği” gerekçesiyle kaymakamlık tarafından yasaklandı. .

Üniversite öğrencileri bu yasak kararına rağmen Süreyya Operası önünde eylemlerini gerçekleştirmek için toplanmaya çalıştı. Öğrenciler uzaktan eğitime geçişle ilgili düşüncelerini dile getirirken, “Öldüren deprem değil devlet” gibi sloganlar da attılar. Polisin müdahalesi sonucu ara sokaklara dağılmak isteyen öğrencilerden bazıları gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü kaynaklarından alınan bilgiye göre 23 öğrenci gözaltına alındı.

HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Uzaktan eğitim kararını protesto etmek isteyen öğrenciler Kadıköy Süreyya Operası önünde gözaltına alındı.”

Kaynak: ANKA / Yeni

haber-menemen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu