Haber

İzmir’de Seçim Başladı: Vatandaşlar Sabah Erkenden Sandığın Yanına Gidiyor

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de oy kullanmak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına gitmeye başladı.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için oy verme işlemleri yurt genelinde olduğu gibi İzmir’de de başladı. Konak ilçesindeki İzmir Atatürk Lisesi’nde oy kullanmak isteyen seçmenler, sabahın erken saatlerinden itibaren oy kullanacakları okula akın etti. Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekillerini belirleyecek seçimler için İzmir’de 3 milyon 442 bin 424 seçmenin oy kullanacağı toplam 9 bin 877 sandık kurulurken, saat 08.00 arasında oy kullanma işlemleri yapılacak. -17.00.

İzmir’de ilk sandıklar kullanılmaya başlandı

Oy verme işleminin ardından gazetecilere açıklama yapan Mehmet Ali Kasalı, “Seçimin demokrasinin gerektirdiği koşullarda geçmesini istiyorum. Oy veren bir diğer seçmen Ahmet Gözyaya,” Vatana, millete, Türkiye’ye hayırlı olsun. Oy pusulası çok geniş. Biraz kalabalık olmasa rahat oy verirdik ama buna rağmen insanlar katlamayı seviyor. Milletimize ve devletimize hayırlı olsun. İyi olan kazansın’ dedi. Sara Kırbiç, ‘Tarihi seçim için vatandaşlık görevimi yerine getirmeye geldim. Herkese bol şans.” – İZMİR

ezine-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu