Haber

İsrail hapishanesindeki Filistinli tutuklu ‘sperm kaçırma’ nedeniyle dördüz babası oldu

İşgal altındaki Doğu Kudüs’teki Makasid İslam Vakfı Hastanesi’ndeki doğumla Kenan, Reyyan, Abdurahman ve Necah adlarında üç erkek ve bir kız dördüz dünyaya getirdi. İsrail makamları tarafından cezaevindeki eşlerini ziyaret etmelerine izin verilmeyen kadınlar, aile kurmak için sperm kaçırma yöntemine başvurmakta ve suni tohumlama işlemi ile hamile kalmaktadır.

Filistin Yüksek Fetva Kurulu, İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan Filistinlilerin eşlerinin suni tohumlama yoluyla çocuk sahibi olabileceği yönünde de fetva yayınladı.

‘Sperm kaçırma’ formülüyle hamile kaldı: Dördüz doğurdu

Olayların ardından İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerden biri sperm kaçırma yoluyla baba oldu.

İsrail mahkemesi tarafından 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 2008 yılından bu yana tutuklu bulunan Gazzeli 38 yaşındaki Ahmed Şimali’nin eşi Kenan, Reyyan, Abdurahman ve doğum yapan Necah’ı Makasid İslam Vakfı Hastanesi’nde dünyaya getirdi. bugün işgal altındaki Doğu Kudüs’te. 3 erkek ve bir kız dördüz doğurdu.

sağlık

Sağlık durumları iyi olan 34 yaşındaki anne ve bebekleri hastaneden çıkarak ikamet ettikleri Gazze Şeridi’ne gitti.

Makasıd Hastanesi Yenidoğan Bölüm Başkanı Dr. Hamid Hammaş, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde özellikle ikiz doğumlar için sağlık hizmetlerinin yetersizliği nedeniyle Gazzeli hastaların kendilerine başvurduğunu söyledi.

Hammaş, bağışlarla Filistinlilere ücretsiz sağlık hizmeti verdikleri hastanede 30 yılı aşkın süredir Gazze Şeridi’nden ikiz doğumları beklediklerini kaydetti.

karasu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu