Haber

İsrail Güçleri Tarafından Öldürülen Filistinli Genç Son Yolculuğa Veda Edildi

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentinde İsrail güçleri tarafından düzenlenen saldırıda göğsünden doğrudan vurulan 23 yaşındaki Muhammed Neda, son yolculuğuna uğurlandı.

Nablus’taki Rafidiya Hastanesi’nden alınan Neda’nın cenazesi, doğduğu şehirdeki Al-Ayn Mülteci Kampı’na götürüldü.

Onlarca Filistinlinin katıldığı cenaze töreninin ardından Neda burada toprağa verildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Neda’nın öldürülmesini “işgalci güçlerin Filistinlilere karşı işlediği yargısız infazlar, savaş suçları ve insanlığa karşı suçlar” olarak kınadı.

Açıklamada, Filistin’in Neda’nın öldürülmesinin sorumluluğunu tamamen İsrail hükümetine yüklediği belirtilerek, “Uluslararası toplum, Filistinlilerin başına gelmeye devam eden tarihi adaletsizliğe sessiz ve kayıtsız kaldığı için utanmalıdır.” kelimeler kullanıldı.

Filistinli direniş grupları Hamas ve İslami Cihat Hareketi tarafından yapılan yazılı açıklamalarda da İsrail’in saldırılarını ve Neda’nın öldürülmesini şiddetle kınadı, saldırıların karşılıksız kalmayacağını vurguladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Nablus’ta düzenlediği saldırıda 23 yaşındaki Muhammed Neda’nın doğrudan göğsünden vurularak hayatını kaybettiği belirtildi.

haberkucukcekmece.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu