Teknoloji

iPhone 16, Birden Fazla İşlevi Gerçekleştirebilen, Dokunmaya Duyarlı “Kamera Düğmesi” ile Gelecek

Geçtiğimiz günlerde iPhone 15 ailesini bizlere tanıtan Apple, iPhone 16 Bunun için şimdiden kolları sıvadı. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni telefonlarla ilgili sızıntılar da sık sık yaşanıyordu. Bunlara bir yenisi daha eklendi.

Bu özellik bir ” kamera tuşu ”. Düğmenin geleceğine dair bilgiler aslında geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı ancak bu konuda pek bir bilgi ortaya çıkmamıştı. Şimdi ise konuya yakın kaynaklardan yeni bilgiler geldi.

Kamera düğmesi dokunmaya duyarlı olacak ve yakınlaştırmayı ve odaklamayı kontrol etmenize olanak tanıyacak

The Information’ın cihazların geliştirme sürecine yakın iki kişiden edindiği bilgiye göre Apple, gerçekten de iPhone 16’ya bir kamera butonu ekleyecek. Yalnızca fotoğraf çekmekten daha fazla özellikSahip olacak.

Kaynaklar, bu düğme sağ alt tarafa yerleştirileceğini iddia etti. Ayrıca dokunmaya duyarlı olacak onlar da ekledi. Yani hem baskıyla hem dokunmayla çalışabilecek. Bu, birkaç ekstra işlevi gerçekleştirmesine olanak tanıyacaktır.

İddiaya göre düğmeye yavaşça bastığınızda kameranın odak noktasını ayarlayabileceksiniz. Sert bir şekilde basmak fotoğraf veya resim çekmenizi sağlar. Bu pek de yeni bir şey değil. Bunu piyasadaki kamera düğmesiyle gelen birkaç telefonda görüyorduk. Mevcut iPhone’larda ses düğmesinin görüntü veya fotoğraf kaydetmek için kullanıldığını belirtmeliyiz.

En iyi özellik anahtarı kaydırma yeteneği olacaktır. Gelen bilgilere göre kaydırdığınızda görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırabileceksiniz. Birden fazla akıllı telefonda ses tuşlarının bu tür amaçlar için kullanıldığını görebiliyorduk. Ancak iPhone 16’daki özellik, bunu parmağınızı kaldırmadan yapmanıza olanak tanıyacak. Ayrıca kaydırılabilir olduğundan Yavaş veya hızlı hareket ederek daha hassas yakınlaştırmalarAynı zamanda sunduğu bir avantajdır

Son olarak firmanın bu özelliği standart, Plus ve Pro modellerinde denediği aktarıldı. Umarız tıpkı iPhone 15’te ilk kez gelen trackpad gibi Pro ile sınırlı kalmayıp tüm cihazlara eklenecektir.

iPhone 16 hakkındaki diğer sızıntılar için

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu