Haber

İçişleri Bakanı: Terör örgütleri hesaplarınıza el koydu diyerek dolandırıcılık yapanlara operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Terör örgütleri hesaplarınızı ele geçirdi” diyerek, Zonguldak ve Ağrı’da dolandırıcılık yapanlara yönelik düzenlenen operasyonlarda 28 şüpheli kişinin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Zonguldak Jandarma Komutanlığı Siber Suçlar ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün, kamu görevlisi olduğunu iddia ederek 3 milyon TL dolandıran bir suç şebekesinin tespit edildiğini belirtti. ‘Banka hesaplarınıza FETÖ el koydu’ diyerek şunları söyledi:

“Bilgi sistemlerini kullanarak organize bir şekilde nitelikli dolandırıcılık yapan bu şebekeye yönelik 6 farklı ilde operasyon düzenlendi. Operasyonlar sonucunda 8 şüpheli kişi yakalandı, bu kişilerden 6’sı tutuklandı, haklarında adli kontrol kararı çıkarıldı. 2 tanesi.

Öte yandan Ağrı Jandarma Komutanlığımız Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından; Sosyal medya üzerinden arsa satan, savcı kılığına giren ve ‘FETÖ sizin adınıza para çekmiş, para göndermeniz gerekiyor’ diyerek yaklaşık 1 milyon TL dolandıran kişileri tespit eden kişiler hakkında soruşturma başlatıldı.

Yapılan operasyonlar sonucunda 5 farklı ilde bu suç şebekesine üye olan 20 şüpheli yakalandı. Yakalananlardan 9’u tutuklanırken, 9’u hakkında adli kontrol kararı çıkarıldı. Operasyonları düzenleyen kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu