Ekonomi

Gazeteci Osman Arolat hayatını kaybetti

Gazetemizin eski yazarı Osman Saffet Arolat vefat etti. 22 Ekim Pazar gününden bu yana özel bir hastanede tedavi gören Osman Saffet Arolat, gece saat 04.30 sıralarında ağır rahatsızlandı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Arolat, 80 yaşında hayatını kaybetti.

Osman Saffet Arolat, 1942 yılında Ankara’da doğdu. Şair Ali Mümtaz Arolat’ın oğlu Arolat, ilk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nde tamamladı. Üniversite yıllarında gençlik hareketlerinde yer alan Arolat, sendika gazeteleri yayınladı.

Gazeteciliğe 1962 yılında Ankara Öncü gazetesinde amatör olarak başlayan Arolat, uzun yıllar profesyonel gazetecilik yaptı.

Bir süre ANT dergisinin genel yayın yönetmenliğini de yapan Arolat, yazılarından dolayı yargılanarak tutuklandı. Uzun yıllar haber ajansı, yabancı radyo muhabirliği ve televizyonculuk yapan Arolat, aynı zamanda uzun yıllar gazetemizde Genel Yayın Yönetmenliği ve Yayın Yönetmenliği görevlerinde de bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu