Haber

Fatih Erbakan: “PKK’nın önde gelen isimleri 7’nci masa için Düsseldorf’ta kampanya yürütüyor”

Niğde Dernekler Federasyonu’nun Esenler’de düzenlediği toplantıda konuşan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “PKK’nın kurucuları ve önde gelenleri 7’li masa için Düsseldorf’ta seçim kampanyası yürütüyor” dedi.

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Niğde Dernekler Federasyonu’nun Esenler’de düzenlediği mitinge katıldı. Programda neden Cumhur İttifakı’ndan yana tavır aldığını ifade eden Fatih Erbakan, Millet İttifakı’nı başörtüsü konusunda eleştirdi.

Fatih Erbakan, “Yediler masasının temsilcileri tarafından milletin değerleri, tarihi ve inancıyla bağdaşmayan söylemler ileri sürülüyor. Geçen mecliste olay yaşandı. Hükümet anayasal güvenceler getirmek için adım attı. Başörtüsüne “Biz bu değişikliği kabul etmeyeceğiz” dediler. Bu değişikliğin laikliğe karşı olduğunu söylediler. Bu durumu ortaya koyan bir yapının iktidara gelmesine izin vermemiz mümkün değildi. Çünkü bu tavır 28 Şubat halidir. Başörtüsü garantidir, özgürlüktür, laiklik kullanılmaz demek 28 Şubat zihniyetidir” dedi.

Terör örgütlerinin millet ittifakını desteklediğini savunan Erbakan, “Anadolu insanının inanç özgürlüğüne inananların kazanımlarının kaybolmasına izin veremezdik. Bu nedenle millet ittifakına karşı Cumhur İttifakı’nda yerimizi aldık. 7’li masa.Mesele şu ki Avrupa ve Amerika’ya kaçan FETÖ’nün önde gelen yöneticileri 7’li masayı desteklemek için görüntüler yayınlıyorlar.PKK’nın kurucuları ve ileri gelenleri 7’li masa için Düsseldorf’ta kampanya yürütüyor.İki hafta önce , Cemil Bayık Alman basınında geniş yer buldu. Kılıçdaroğlu ve 7 masaya takviye istiyor” dedi.

Başkan Erbakan konuşmasını şöyle sürdürdü: “The Economist Magazine’in bu ayki kapağı Erdoğan’ın bitmesi gerektiğini ve Türkiye’nin yeniden demokrasiyle buluşması gerektiğini söylüyor. Dış güçler, FETÖ, PKK ve LGBT lobileri bu ittifakı destekliyor. Ülke olarak, millet olarak, Yine Refah Partisi olarak bu ittifaka karşı durmamız gerekiyor” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu