Haber

Doğanay Güzelgün için bisikletle anma gezisi düzenlendi

BOSTANCI’da polis merkezinden kaçan sürücünün çarptığı bisikletli 51 yaşındaki Doğanay Güzelgün için arkadaşları ve bisiklet severler tarafından anma gezisi düzenlendi. Kazanın meydana geldiği yerde başlayan etkinliğe, kollarında siyah bantlar olan yüzlerce bisikletçi katıldı. Olayın ardından kaçan otomobil sürücüsü Temel Ünlü’nün yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Bostancı’da Salı günü polis kontrolünden kaçan sürücü Doğanay Güzelgün’ü yoldayken çarparak öldürdü. Kaza sonucu Doğanay Güzelgün hayatını kaybederken, sürücü olay yerinden kaçtı.

YORUM SÜRÜŞÜ YAPILDI

Kazada hayatını kaybeden Doğanay Güzelgün’ün arkadaşları ve bisiklet severler tarafından anma yürüyüşü düzenlendi. Sabah saatlerinde kazanın olduğu yerde buluşan yüzlerce bisikletçi, ‘Burada bir kişi hayatını kaybetti’ pankartının arkasında konvoy oluşturdu. Sabah 10.30 sıralarında yola çıkan bisiklet konvoyu, Bağdat Caddesi üzerinden Kızıltoprak istikametine giderek sahil yolundan döndü. Bisiklet konvoyuna zaman zaman kaldırımdaki vatandaşlar da alkışlayarak destek verdi. Bazı bisikletlerin üzerinde ‘Kaza değil cinayet’ ve ‘Bisikletime çarparsanız ölürüm’ pankartları dikkat çekti.

KATILIMCILAR ÇOK ÜZÜLDÜ

Etkinliğe katılan Gazi Bilir, “Geçen salı günü üzücü bir kaza meydana geldi. Burada bir sporcu abimiz şehit oldu. Onun anısını yaşatmak ve trafikte yaşadığımız tehlikeleri gündeme taşımak için bugün anma gezisi yapıyoruz. Yoldayız.” Harekete katılan Cansu Sarıdoğan, “Bisiklet severler olarak Doğanay Bey’in vefatını anmak ve farkındalık yaratmak için burada toplandık. Ben de koluma taktığım siyah bantla anmaya katıldım. Benzeri başka kazaların yaşanmaması için.” Konvoya bisikletiyle katılan Koray Al, “18 Temmuz’da cani tarafından katledilen Doğanay Güzelgün arkadaşımızı anmak ve toplumsal bir farkındalık oluşturmak için bisikletçi arkadaşlarımızla bir araya geldik. Amacımız onların daha güvenli bir şekilde evlerine ve ailelerine dönmelerini sağlamak. Ailesi çok zor günlerden geçiyor. Katili hala bulunamadı.”

SÜRÜCÜ YAKALANAMIYOR

Öte yandan olayın ardından kaçan sürücü Temel Ünlü henüz polis tarafından yakalanmadı. Zanlının yakalanması için çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi.

almusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu