Haber

Cumhuriyet yazarı Ahmet Yavuz: Alev Coşkun paranın iade edildiğini söyledi

Cumhuriyet gazetesinde para karşılığı haber yapılması, Cumhuriyet arşivinin satılması tartışmaları sürüyor. Cumhuriyet yazarı Ahmet Yavuz, paranın iade edildiğini söyleyen Cumhuriyet Vakfı lideri Alev Coşkun ile görüştüğünü ve yaşananları ‘trafik kazası’ olarak değerlendirdiğini yazdı.

Kişisel blogunda “Cumhuriyet’te Yaşananlara İlişkin Tavrım” başlıklı bir yazı yayınlayan Yavuz, olaylar hakkında yazar Işık Kansu ile iki kez görüştükten sonra Alev Coşkun’u da ziyaret ettiğini söyledi.

Yavuz’un yazısına göre sorumluluğunu kabul eden ve yaşananları ‘trafik kazası’ olarak nitelendiren Coşkun, Trendyol’dan alınan 500 bin TL’nin iade edildiğini söyledi.

Ahmet Yavuz yazısını şöyle noktaladı:

“Gazete ile olan bağlantım açısından Coşkun’un samimi açıklamaları, sorunu hata olarak nitelendirmesi, tartışmalarda sorumluluk alması ve bahse konu paranın iadesi çok değerliydi.

Gazeteden ayrılanlara yeniden kapı aralanması ve soruna mevcut bakış açılarından farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaları gazetenin prestiji açısından zaruridir bence. Bu benim görüşüm, takdir taraflara aittir.

Ne oldu?

Trendyol, bir e-ticaret şirketinden Ocak 2023’te yürürlüğe giren e-ticaret yasasına aykırı haber yapması karşılığında vakıf yöneticisi avukat Turan Karakaş, eski yazı işleri müdürü Arif Kızılyalı, idari-mali işler müdürü Osman Selçuk Özer ve reklam yöneticisi Esra Bozok. Çikolata kutusunda kayıt dışı 500 bin TL aldıkları teziyle hata duyurusu yaptı. Daha sonra gazetenin genel yayın yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu’nun yazdığı yazı gazetede yayınlanmayınca Mollaveisoğlu görevden alındı ​​(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu