Haber

Çadır kentte ilk düğün

Çadır kentte ilk düğün

İnsanlara ‘umut’ vermek için evlendiler

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta halka umut isteyen nişanlı çift, Mehmetçi’nin kurduğu çadırın önünde nikah masasına oturarak mutluluk için imza attı. Çifte Vali Çetin Oktay Kaldırım ve gönüllüler tanık oldu.

19 Mart’ta düğün yapmayı planlayan ancak Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle evinin hasar görmesi sonucu kurulan çadır kente yerleşen Ayşe Okur, nişanlısının evlenme teklifiyle düğün tarihlerini öne aldı. Nevzat Ortak halka umut olmak için. Kararlarını nikah dairesine bildiren Ayşe ve Nevzat çifti için tören düzenlendi. Çadırkentte Mehmetçik okul çadırı önünde gerçekleştirilen nikah törenine, bölgenin Koordinatör Valilerinden Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve bölgede bulunan gönüllüler şaşkınlıkla şahit oldu.

Onikisubat Belediyesi evlendirme memuru Aşye, Nevzat’ın gerçekleştirdiği nikahın ardından çiftçi ve tanıklar imza attı. Geline evlilik cüzdanı verildi. Çiftin mutluluk anları da görüntülere yansıdı.

Adnan Menderes Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olan ve daha önce güvenlik görevlisi olarak çalışan Damat Nevzat Ortak, “Düğün tarihimiz 19 Mart’tı. Nişanlımın evi hasar gördü, çadır kente yerleşmek zorunda kaldı. Düğünümüz öne geçti. hem insanlara umut olmak hem de hayatın devam ettiğini göstermek için evlendik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu