Haber

Bakanlıktan “4 çocuk annesi kadın 15 yaşındaki çocuğa kaçtı” haberine ilişkin açıklama

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, dört çocuk annesi bir bayanın 16 yaşındaki bir erkek çocuğa istismarda bulunduğu ve kendi çocuklarını terk ederek hayatlarını tehlikeye attığı gerekçesiyle kabahat duyurusunda bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, kimi basın organlarında “4 çocuk annesi kadın 15 yaşındaki çocuğa kaçtı.” haberlerinin yer aldığı hatırlatıldı.

İstismara maruz kalan 16 yaşındaki çocuk hakkındaki incelemelerin titizlikle yürütüldüğü belirtilen açıklamada, “Habere konu olan kadın hakkında 18 yaş altı olan erkek çocuğuna istismarda bulunması ve 2018, 2019, 2020 ve 2022 doğumlu 4 çocuğunu terk ederek hayati tehlike oluşmasına sebebiyet vermesi nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuştur.” sözüne yer verildi.

Bakanlığın hizmet modelleri kapsamında rehberlik verilen aileye psikososyal dayanak hizmeti sağlandığı bildirilen açıklamada, torunlarının bakımını üstlenmek isteyen babaanne ve dedenin Bakanlık tarafından Toplumsal ve Ekonomik Dayanak (SED) hizmetiyle destekleneceği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu